
Heracles Almelo ontvangt De Graafschap als koploper van de Keuken Kampioen Divisie. De ploeg van Vincent Heilmann won de eerste vier competitiewedstrijden, maakte daarin zestien doelpunten en beschikt met Jean-Paul N’Djoli en Tristan van Gilst over de twee productiefste aanvallers van het vroege seizoen. De Graafschap staat daartegenover als nummer negentien en reist na vier wedstrijden zonder zege naar Almelo.
De cijfers maken Heracles terecht favoriet, maar de wedstrijd belooft vooral doelpuntrijk te worden. Heracles hield dit seizoen nog geen clean sheet en De Graafschap kreeg in vier duels twaalf goals tegen. De Superboeren kunnen met Julian Kania wel gevaar stichten, maar moeten defensief een antwoord vinden op de aanvallende diepgang van de thuisploeg.
| Wedstrijdinformatie | Details |
|---|---|
| Wedstrijd | Heracles Almelo – De Graafschap |
| Competitie | Keuken Kampioen Divisie, speelronde 5 |
| Datum | Vrijdag 4 september 2026 |
| Aftrap | 20:00 uur Nederlandse tijd |
| Stadion | Asito Stadion, Almelo |
| Capaciteit | 13.500 |
| Scheidsrechter | Wouter Wiersma |
Populaire markten en verwachte winstkansen
Heracles is op de reguliere 1X2-markt de duidelijke favoriet. TOTO noteert 1,46 voor een thuiszege, 5,25 voor een gelijkspel en 5,75 voor De Graafschap. Na correctie voor de bookmaker marge komt dat neer op een marktverwachting van ongeveer 65% voor Heracles, 18% voor een remise en 17% voor een uitzege.
De doelpuntenmarkten wijzen eveneens naar een open wedstrijd. Over 2.5 goals staat op 1,31 en beide teams scoren op 1,44. Dat beeld sluit aan bij de recente resultaten: de vier competitieduels van Heracles leverden samen 23 goals op, terwijl De Graafschap in de eerste vier speelrondes vijf keer scoorde en twaalf tegengoals kreeg.
Heracles heeft de betere vorm en de sterkere historische balans in Almelo, maar niet de meest stabiele defensie. Daarom biedt een overwinning van Heracles gecombineerd met goals aan beide kanten meer context dan alleen de lage thuisprijs. Odds kunnen tot de aftrap veranderen; speel alleen met geld dat je kunt missen.
Wedmarkten overzicht Heracles Almelo – De Graafschap
Hieronder vind je een overzicht van tien populaire wedmarkten met actuele TOTO-prijzen.
| Wedmarkt | Tip | Odds | Beste bookmaker |
|---|---|---|---|
| Winnaar | Heracles Almelo wint | 1,46 | Zet in bij Bet365 |
| Dubbele kans | Heracles Almelo of gelijkspel | 1,15 | Zet in bij Bet365 |
| Beide teams scoren | Ja | 1,44 | Zet in bij 711 |
| Over/Under 1.5 goals | Over 1.5 goals | 1,09 | Zet in bij Bet365 |
| Over/Under 2.5 goals | Over 2.5 goals | 1,31 | Zet in bij Bet365 |
| Over/Under 3.5 goals | Over 3.5 goals | 1,78 | Zet in bij TOTO |
| Over/Under 4.5 goals | Under 4.5 goals | 1,44 | Zet in bij 711 |
| Rust/eindresultaat | Heracles Almelo/Heracles Almelo | 2,10 | Zet in bij TOTO |
| Correcte score | Heracles Almelo 3-1 De Graafschap | 12,00 | Zet in bij 711 |
| Bet Builder | Heracles wint + BTTS ja + over 3.5 goals | 2,80 | Zet in bij TOTO |
Beste bets en voorspellingen
| Tip | Odds | Motivatie |
|---|---|---|
| Heracles Almelo wint | 1,46 | Heracles won vier competitiewedstrijden op rij, staat eerste en scoorde zestien keer. De Graafschap verzamelde slechts één punt en kreeg twaalf goals tegen. |
| Beide teams scoren: ja | 1,44 | Heracles hield in vier competitieduels geen clean sheet. De Graafschap scoorde in drie van de vier wedstrijden en beschikt met Kania over een aanspeelpunt in de aanval. |
| Over 3.5 goals | 1,78 | Heracles speelt extreem doelpuntrijke wedstrijden. Over 3.5 goals kwam in 60% van de recente data voor en de defensie van De Graafschap is momenteel kwetsbaar. |
Tactische analyse: kan De Graafschap de aanval van Heracles afstoppen?
Heracles heeft onder Vincent Heilmann een helder aanvallend profiel ontwikkeld. Vanuit een vermoedelijke 4-2-3-1 zoekt de thuisploeg snel de voorste vier spelers. N’Djoli kan als centrumspits in de diepte starten en in de bal komen, terwijl Van Gilst vanaf links naar binnen trekt. Abbas levert vanaf de andere flank creativiteit. Daardoor moet De Graafschap niet alleen de centrale zones bewaken, maar ook de ruimte achter de backs beschermen.
De Graafschap speelt doorgaans compacter vanuit een 4-1-4-1. Jason Meerstadt kan als controleur de afstand tussen middenveld en achterhoede kleiner maken. Dat is noodzakelijk, want Heracles maakt veel goals in de fase vlak voor rust en in het eerste deel van de tweede helft. Wanneer De Graafschap te hoog druk zet zonder voldoende restverdediging, krijgen N’Djoli en Van Gilst precies de ruimtes waarin zij de afgelopen weken zo productief waren.
Voor de bezoekers ligt de grootste kans in de omschakeling. Toivo Mero en Nart Ahmeti kunnen Kania met vroege passes bereiken, terwijl Warmerdam met loopacties vanuit het middenveld een extra man rond de zestien kan worden. De Graafschap heeft echter een langdurige serie zonder clean sheet. Daarom zal de ploeg ook bij balverlies gedisciplineerd moeten terugzakken.
Verwachte uitslag: Heracles Almelo 3-1 De Graafschap
Heracles heeft op dit moment meer vertrouwen, meer scorend vermogen en een uitstekend thuisrecord tegen De Graafschap. De bezoekers kunnen door de kwetsbaarheid achterin bij Heracles wel een doelpunt maken, maar de aanvallende klasse van N’Djoli en Van Gilst geeft de koploper de beste papieren voor een ruime thuiszege.
Heracles Almelo – De Graafschap statistieken
De onderstaande vergelijking combineert de actuele cijfers na vier competitiewedstrijden met de recente wedstrijddata. De steekproef in een nieuw seizoen is nog klein, maar de verschillen in vorm zijn al duidelijk zichtbaar.
| Statistiek | Heracles Almelo | De Graafschap |
|---|---|---|
| Positie in de KKD | 1e | 19e |
| Punten na 4 duels | 12 | 1 |
| Goals voor | 16 | 5 |
| Goals tegen | 7 | 12 |
| Gemiddeld aantal goals voor | 4,00 | 1,25 |
| Gemiddeld aantal goals tegen | 1,75 | 3,00 |
| Schoten per wedstrijd | 15,3 | 18,0 |
| Schoten op doel per wedstrijd | 5,6 | 5,9 |
| Over 2.5 goals in recente data | 80% | 80% |
| Beide teams scoren in recente data | 60% | 80% |
| Clean sheets in competitie | 0 | 0 |
Heracles maakt niet alleen meer goals, maar zet de tegenstander ook beter vast in de beslissende zones. De ploeg scoorde in de laatste vijf duels viermaal tussen minuut 30 en 45 en viermaal tussen minuut 60 en 75. De Graafschap maakte in diezelfde fase tussen minuut 45 en 75 geen enkel doelpunt. Dat onderstreept hoe belangrijk het voor de bezoekers is om de eerste helft zonder grote schade door te komen.
Squawka Insight
Onderlinge resultaten
Heracles heeft een fors voordeel in de volledige onderlinge balans. In negentien duels won de club uit Almelo dertien keer, tegenover drie overwinningen van De Graafschap en drie gelijke spelen. In Almelo won De Graafschap nog nooit: Heracles noteerde negen thuiszeges en één remise in tien ontmoetingen.
| Datum | Wedstrijd | Uitslag |
|---|---|---|
| 16 januari 2025 | De Graafschap – Heracles Almelo | 0-2 |
| 7 april 2023 | De Graafschap – Heracles Almelo | 5-3 |
| 7 oktober 2022 | Heracles Almelo – De Graafschap | 3-2 |
| 30 maart 2019 | De Graafschap – Heracles Almelo | 1-2 |
| 21 september 2018 | Heracles Almelo – De Graafschap | 4-0 |
Recente vorm Heracles Almelo
De koploper won met 4-3 bij VVV-Venlo, versloeg FC Den Bosch thuis met 3-2 en boekte daarna overtuigende uitzeges op Jong FC Utrecht en FC Eindhoven: 1-6 en 1-3. Die serie laat zien dat Heracles telkens meerdere manieren vindt om te scoren. Tegelijkertijd kreeg de ploeg in alle vier competitieduels een tegendoelpunt, wat de deur voor De Graafschap op een uitgoal openhoudt.
Recente vorm De Graafschap
De Graafschap begon met een gelijkspel bij Helmond Sport, maar verloor daarna van Jong AZ, VVV-Venlo en Almere City. De 1-4 nederlaag tegen Almere City onderstreepte het defensieve probleem. De ploeg maakt zelf geregeld een doelpunt, maar geeft te veel grote momenten weg. Dat is juist tegen een Heracles-aanval die zestien keer scoorde een lastig uitgangspunt.
Spelers om op te letten
Jean-Paul N’Djoli is met zes goals in vier wedstrijden de huidige topscorer van de Keuken Kampioen Divisie. Tristan van Gilst volgt met vijf goals en scoorde in meerdere duels op rij. Voor De Graafschap is Julian Kania de belangrijkste afmaker met twee competitiegoals. Toivo Mero heeft twee assists en kan in de omschakeling het verschil maken.
Vermoedelijke opstellingen Heracles Almelo – De Graafschap
De definitieve opstellingen worden doorgaans ongeveer een uur voor de aftrap bekendgemaakt. De onderstaande formaties zijn gebaseerd op de meest recente basiselftallen en het laatste teamnieuws.
Opstelling Heracles Almelo
Speelstijl: 4-2-3-1
- Doel: Fabian de Keijzer
- Verdediging: Manny Rodríguez, Maurice Wrusch, Damon Mirani, David Vicente
- Middenveld: Sem Scheperman, Djevencio van der Kust; Chafik Abbas, Max Hauswirth, Tristan van Gilst
- Aanval: Jean-Paul N’Djoli
De Keijzer is een twijfelgeval wegens een heupblessure. Timo Jansink is de logische vervanger als de doelman niet tijdig fit is.
Opstelling De Graafschap
Speelstijl: 4-1-4-1
- Doel: Ties Wieggers
- Verdediging: Rowan Besselink, Joran Hardeman, Gijs Bolk, Thomas Kok
- Middenveld: Jason Meerstadt; Toivo Mero, Nart Ahmeti, Donny Warmerdam, Gabriele Finocchiaro
- Aanval: Julian Kania
De Graafschap heeft volgens de meest recente wedstrijdinformatie geen bevestigde afwezigen. Thomas Duivenvoorden kan met Bjorn van Zijl en Nathan Kaninda vanaf de bank extra snelheid inbrengen wanneer de ploeg een doelpunt nodig heeft.
Veelgestelde vragen
Wanneer wordt Heracles Almelo – De Graafschap gespeeld?
Heracles Almelo – De Graafschap wordt gespeeld op vrijdag 4 september 2026. De aftrap in het Asito Stadion is om 20:00 uur Nederlandse tijd.
Waar kun je Heracles Almelo – De Graafschap live kijken?
De wedstrijd is live te zien via ESPN Extra NL en ESPN Watch NL. Controleer voor de aftrap of deze kanalen onderdeel zijn van je televisie- of online pakket.
Wie is de favoriet voor Heracles Almelo – De Graafschap?
Heracles is de uitgesproken favoriet. TOTO noteert 1,46 voor een thuiszege, tegenover 5,25 voor een gelijkspel en 5,75 voor De Graafschap.
Wat is de recente vorm van Heracles en De Graafschap?
Heracles won de eerste vier competitieduels en staat bovenaan. De Graafschap pakte één punt uit vier wedstrijden en verloor de laatste drie competitieduels.
Welke spelers zijn belangrijk in Heracles Almelo – De Graafschap?
Voor Heracles zijn Jean-Paul N’Djoli en Tristan van Gilst de grote blikvangers met respectievelijk zes en vijf goals. Julian Kania is de topscorer van De Graafschap met twee treffers.
Wat zegt de onderlinge historie?
Heracles won dertien van de negentien onderlinge duels. In Almelo bleef De Graafschap zonder uitzege: Heracles won negen van de tien thuiswedstrijden en speelde er één gelijk.