
Barcelona ontvangt Rayo Vallecano in het imposante Camp Nou, waar de thuisploeg op jacht is naar een vliegende seizoensstart. Met een dominante 5-0 zege op zak en een ijzersterke onderlinge balans, lijken de Catalanen klaar om hun stempel te drukken op deze wedstrijd. Rayo Vallecano, daarentegen, staat onder druk na een moeizame start en een matige reeks in ontmoetingen met Barça. Aftrap is op maandag 31 augustus om 21:30 uur. Wie pakt de punten in dit duel vol historie en spanning?
Laatst bijgewerkt
Dit artikel is voor het laatst bijgewerkt op 31-08-2026 om 08:10.
-
1
Raphinha3 - 2Fermín López3
- 3Sergio Camello1
- 4Álvaro García1
- 5Karim Adeyemi1
-
1
Lamine Yamal9 - 2Raphinha6
- 3Fermín López5
- 4Sergio Camello3
- 5Anthony Gordon3
- 6Andrei Ratiu2
- 7Eric García2
- 8Dani Olmo2
- 9Florian Lejeune2
- 10Álvaro García2
-
1
Eric García5 - 2Jorge de Frutos5
- 3Florian Lejeune4
- 4Xavi Espart3
- 5Pedri3
- 6Óscar Valentín3
- 7Andrei Ratiu2
- 8Marc Bernal2
- 9Álvaro García2
- 10Pau Cubarsí2
-
1
Anthony Gordon2 - 2Xavi Espart1
- 3Raphinha1
- 4Pedri1
- 5Jorge de Frutos1
-
1
Raphinha6 - 2Lamine Yamal6
- 3Unai López5
- 4Pedri3
- 5Anthony Gordon3
- 6Xavi Espart2
- 7Eric García2
- 8Pedro Díaz2
- 9Andrei Ratiu1
- 10Marc Bernal1
-
1
Gerard Martín149 - 2Eric García120
- 3Pau Cubarsí102
- 4Pedri93
- 5Pathé Ciss76
- 6Florian Lejeune76
- 7Xavi Espart74
- 8Andreas Christensen72
- 9Lamine Yamal67
- 10Unai López66
-
1
Lamine Yamal4 - 2Jorge de Frutos4
- 3Raphinha3
- 4Andrei Ratiu3
- 5Anthony Gordon3
- 6Unai López3
- 7Dani Olmo2
- 8Fermín López2
- 9Karim Adeyemi2
- 10Xavi Espart1
-
1
Pathé Ciss5 - 2Xavi Espart4
- 3Florian Lejeune4
- 4Marc Bernal3
- 5Eric García3
- 6Gerard Martín3
- 7Óscar Valentín3
- 8Andreas Christensen2
- 9Fran Pérez2
- 10Unai López2
No absentees
- Isi Palazón
- Augusto Batalla
- Luiz Felipe
- Isi Palazón
Snapshot Markten & Verwachte slagingskans
De bookmakers laten weinig aan het toeval over: 711 biedt de hoogste quotering voor een Barcelona-overwinning met 1.23 (implied probability: 81,3%). Een gelijkspel levert bij Bet365 7.5 (13,3%) op, terwijl een stunt van Rayo Vallecano het meest oplevert bij Circus met 14.00 (7,1%).
| Uitkomst | Hoogste Odds | Implied Probability |
|---|---|---|
| Barcelona wint | 1.23 (711) | 81,3% |
| Gelijkspel | 7.5 (Bet365) | 13,3% |
| Rayo Vallecano wint | 14.00 (Circus) | 7,1% |
Beste bets & voorspellingen
- Barcelona wint en houdt de nul: Barça verdedigt ijzersterk en Rayo scoorde dit seizoen nog niet uit tegen de top.
- Raphael Dias Belloli scoort: De Braziliaan is loepzuiver in de afronding en vormt het grootste gevaar.
- Minder dan 2.5 doelpunten Rayo: De bezoekers creëren weinig grote kansen.
| Onze Voorspelling | Odds Bookmakers | Winkans | Waarom deze tip |
|---|---|---|---|
| Barcelona wint & houdt de nul | 1.85 (Unibet) | 54,1% | Barcelona heeft nog geen doelpunt tegen gekregen. |
| Raphael Dias Belloli scoort | 2.40 (Bingoal) | 41,7% | Topscorer van Barça met 100% schotnauwkeurigheid. |
| Onder 2.5 goals Rayo | 1.30 (Circus) | 76,9% | Rayo creëert weinig grote kansen en scoorde weinig. |
Meer wedtips? Check onze Voetbal Voorspellingen pagina voor dagelijkse tips!
Squawka Insight
Let op het hoge aantal “big chances created” van Barcelona (8 uit slechts 11 schoten): dat betekent dat Barça extreem efficiënt met kansen omgaat, en weinig schoten nodig heeft voor een goal. Interessant voor wedders: Rayo schiet vaker (14 keer), maar minder zuiver en met minder expected goals (xG). Verder is de passnauwkeurigheid (87,3%) van Barcelona een belangrijke reden waarom ze zo weinig kansen tegen krijgen; de bal blijft simpelweg uit de buurt van de eigen goal.
Opvallende Statistieken Barcelona – Rayo Vallecano
Barcelona domineert in vrijwel alle relevante statistieken tot nu toe: meer balbezit (54,4%), veel hogere passnauwkeurigheid (87,3% vs 76%), en een schotnauwkeurigheid op doel van 63,6%. Daartegenover staat dat Rayo dit seizoen meer schoten loste (14 vs 11), maar minder grote kansen creëerde (3 vs 8). Dit bewijst dat Barça niet alleen de bal, maar ook het gevaar beheerst.
| Barcelona | Rayo Vallecano | |
|---|---|---|
| BALBEZIT (%) | 54,4% | 49,6% |
| PASSNAUWKEURIGHEID (%) | 87,3% | 76,0% |
| TOTAAL DOELPUNTEN | 5 | 2 |
| TOTAAL TEGENDOELPUNTEN | 0 | 3 |
| TOTAAL SCHOTEN | 11 | 14 |
| SCHOTEN OP DOEL | 7 | 6 |
| SHOT ACCURACY (%) | 33,3% | 36,4% |
| XG (EXPECTED GOALS) | 2,97 | 2,18 |
| BIG CHANCES GECR. | 8 | 3 |
Barcelona: Kunnen de Catalanen hun vorm vasthouden?
Met vijf doelpunten voor en nul tegen in hun openingswedstrijd, plus een indrukwekkende reeks “big chances created”, lijkt Barcelona klaar voor een serieuze gooi naar de titel. De defensie oogt solide, mede door het hoge percentage balbezit en de weinige kansen die ze weggeven. Opvallend: Barça zet vaak snel druk na balverlies, waardoor tegenstanders nauwelijks in hun spel komen.
Rayo Vallecano: Tandenknarsen in de marge?
Rayo schiet vaker dan Barcelona, maar doet dat vooral uit de tweede lijn en met weinig rendement. Ondanks 14 schoten, blijft het xG laag en is de conversie matig. Rayo moet hopen op een uitglijder van Barça of een zeldzame bevlieging van hun aanvallers, want de statistieken spreken niet in hun voordeel.
Vorm & Stand
Barcelona staat na één speelronde keurig zesde, maar met een 100% score en een doelsaldo van +5. Rayo Vallecano hangt in het rechterrijtje (plek 14) met één punt uit twee duels en een negatief doelsaldo. Voor meer info over actuele odds en promoties bij verschillende bookmakers, check Odds Vergelijken of ontdek Bookmakers in Nederland.
Belangrijke spelers Barcelona – Rayo Vallecano
Bij Barcelona springen vooral Raphael Dias Belloli (twee goals, 100% schotnauwkeurigheid) en Anthony Gordon (twee assists) in het oog. De defensie, met onder meer Koundé en Balde, lijkt onpasseerbaar. Bij Rayo Vallecano zijn er geen spelers die boven het maaiveld uitsteken qua goals of assists. Let op keeper Batalla, want hij krijgt het waarschijnlijk druk.
Barcelona – Rayo Vallecano Nieuws
Barcelona: Volle selectie, geen schorsingen
Goed nieuws voor de Catalanen: er zijn geen meldingen van schorsingen of blessures onder de basisspelers. Dit betekent dat coach Hans-Dieter Flick kan beschikken over zijn sterkste opstelling, inclusief de in vorm verkerende Belloli en Gordon.
Rayo Vallecano: Zorgen om defensie
Rayo Vallecano mist naar verluidt enkele verdedigers met lichte klachten, maar de verwachting is dat de vaste namen fit genoeg zijn om te starten. Trainer Beñat San José zal zijn team strak laten verdedigen, hopend op een punt.
Voor de laatste updates over blessures, schorsingen en transfers, check het WK 2026 dossier of bekijk het Speelschema WK 2026 voor het bredere voetbalnieuws.
H2H Wedstrijden Barcelona – Rayo Vallecano
De onderlinge historie spreekt duidelijk in het voordeel van Barcelona: van de laatste 12 ontmoetingen won Barça er zes, Rayo drie en eindigde het drie keer gelijk. De laatste 10 duels laten eenzelfde trend zien, met Barcelona als duidelijke favoriet. Rayo wist in Camp Nou zelden te scoren en werd vaak weggespeeld.
| Date | Score | Competition |
|---|---|---|
| 22/03/2026 | Barcelona 1-0 Rayo Vallecano | La Liga |
| 31/08/2025 | Rayo Vallecano 1-1 Barcelona | La Liga |
| 17/02/2025 | Barcelona 1-0 Rayo Vallecano | La Liga |
| 27/08/2024 | Rayo Vallecano 1-2 Barcelona | La Liga |
| 19/05/2024 | Barcelona 3-0 Rayo Vallecano | La Liga |
| 25/11/2023 | Rayo Vallecano 1-1 Barcelona | La Liga |
| 26/04/2023 | Rayo Vallecano 2-1 Barcelona | La Liga |
| 13/08/2022 | Barcelona 0-0 Rayo Vallecano | La Liga |
| 24/04/2022 | Barcelona 0-1 Rayo Vallecano | La Liga |
| 27/10/2021 | Rayo Vallecano 1-0 Barcelona | La Liga |
Krijgt Rayo weer het deksel op de neus, of weten ze voor een verrassing te zorgen?
Conclusie: Kan Barcelona de lijn doortrekken?
Barcelona is op alle fronten favoriet: statistieken, vorm, historie én individuele kwaliteit wijzen in dezelfde richting. Rayo Vallecano zal compact moeten staan en hopen op een moment van zwakte bij de thuisploeg, maar alles wijst op een nieuwe driepunter voor Barça. Wil je meespelen op een overwinning van de Catalanen? Pak nu de top-odds bij 711 van 1.23 – een kans van ruim 80% volgens de statistieken!
Odds correct op het moment van schrijven. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

