
De Premier League-kraker Tottenham Hotspur – Newcastle United belooft spektakel. Beide ploegen hebben wat goed te maken na een stroeve seizoensstart, en hun recente onderlinge duels waren altijd spannend. Op zaterdagavond in het Tottenham Hotspur Stadium is het tijd voor revanche én bevestiging. Wie pakt de eerste driepunter van het seizoen?
Laatst bijgewerkt
Dit artikel is voor het laatst bijgewerkt op 29/08/2026 om 08:20.
- Full Time
- 90 + 3'B. Touré on for H. Barnes
- 82'J. Murphy on for A. Elanga
- 82'J. Ramsey on for Y. Wissa
- 79'S. Botman
- D. Solanke on for S. Tonali75'
- 72'Y. Wissa
- 71'S. Steur on for Nico González
- 71'N. Woltemade on for J. Willock
- M. Kudus on for M. Tel68'
- D. Udogie on for A. Robertson68'
- M. Moore on for A. Gray68'
- 62'A. Elanga
- Half Time
- 13'Nico González
- M. van de Ven3'
- Kick Off
-
1
Anthony Elanga1 - 2Yoane Wissa1
-
1
Pedro Porro4 - 2Joe Willock3
- 3Omar Marmoush3
-
1
Jan Paul van Hecke2 - 2Rodrigo Bentancur2
- 3Harvey Barnes1
-
1
Nick Woltemade1 - 2Amar Dedic1
-
1
Omar Marmoush3 - 2Mateus Fernandes3
- 3Harvey Barnes2
-
1
Micky van de Ven77 - 2Jan Paul van Hecke76
- 3Mateus Fernandes54
-
1
Omar Marmoush4 - 2Lewis Hall2
- 3Nick Woltemade1
-
1
Nico González1 - 2Rodrigo Bentancur1
- 3Archie Gray1
Snapshot Markten & Verwachte slagingskans
De odds voor deze wedstrijd zijn scherp. 711 biedt de hoogste odd voor winst Tottenham Hotspur: 2.28 (43.9%). Voor een gelijkspel krijg je bij 711 3.75 (26.7%). De hoogste odd voor winst Newcastle United is ook bij 711 te vinden: 3.15 (31.7%). Let op: implied probability laat zien hoe vaak het resultaat volgens de bookmakers zal vallen – maar de bal is rond.
Wedmarkten overzicht Tottenham Hotspur – Newcastle United
| Wedmarkt | Tip | Odds | Bookmaker |
|---|---|---|---|
| Winnaar | Tottenham Hotspur @ 2,15 | 2,15 | Zet in bij TOTO |
| Over/Under 2.5 goals | Over 2.5 @ 1,66 | 1,66 | Zet in bij 711 |
| Beide teams scoren | Ja @ 1,55 | 1,55 | Zet in bij TOTO |
| Dubbele kans | Tottenham Hotspur of gelijkspel @ 1,38 | 1,38 | Zet in bij Bet365 |
| Totaal doelpunten | Over 1.5 @ 1,20 | 1,20 | Zet in bij TOTO |
| Totaal doelpunten | Under 3.5 @ 1,49 | 1,49 | Zet in bij 711 |
| Rust/Eindresultaat | Tottenham Hotspur/Tottenham Hotspur @ 3,35 | 3,35 | Zet in bij Bet365 |
| Correcte score | Gelijkspel 0-0 @ 13,00 | 13,00 | Zet in bij TOTO |
| Handicap resultaat | Tottenham Hotspur -1.0 @ 3,85 | 3,85 | Zet in bij 711 |
| Totaal doelpunten | Under 4.5 @ 1,19 | 1,19 | Zet in bij Bet365 |
Beste Bets & Voorspellingen
- Beide teams scoren – ja: gezien de aanvallende intenties en recente H2H-resultaten, scoren beide teams waarschijnlijk.
- Over 2.5 goals: de laatste vijf onderlinge duels leverden gemiddeld 3,4 doelpunten per wedstrijd op.
- Newcastle United +0.5 handicap: Newcastle is vaak gevaarlijk in uitwedstrijden, ook met minder balbezit.
| Onze Voorspelling | Odds Bookmakers | Winkans | Waarom deze tip |
|---|---|---|---|
| Beide teams scoren – Ja | Unibet 1.65 | 60.6% | In 7 van de laatste 10 H2H’s scoorden beide teams |
| Over 2.5 doelpunten | Jacks 1.70 | 58.8% | Gemiddeld 3,4 goals per H2H in de laatste vijf edities |
| Newcastle +0.5 handicap | 711 1.60 | 62.5% | Newcastle verloor niet in 6 van de laatste 9 uitduels bij Spurs |
Squawka Insight
Let op het eerste kwartier: Tottenham kreeg in hun laatste vijf thuisduels 40% van de tegendoelpunten in de beginfase. Newcastle scoorde juist opvallend vaak vóór rust op de counter – Elanga en Wissa zijn hierin levensgevaarlijk. Bijna 38% van Newcastle’s uitdoelpunten vorig seizoen viel uit een snelle omschakeling. Een vroege goal lonkt!
Opvallende Statistieken Tottenham Hotspur – Newcastle United
Tottenham domineert qua balbezit (gemiddeld 58,9%) en passzuiverheid (88,2%), maar Newcastle schiet vaker op doel (13 keer per duel) en is messcherp in de counter. De expected goals (xG) laten zien dat Newcastle meer kwaliteit in zijn kansen legt: 1,52 xG versus 0,62 xG voor Spurs in het vorige duel. Toch kon Tottenham vorig duel geen enkel doelpunt maken, ondanks een hoge schotnauwkeurigheid (57,1%). Newcastle daarentegen scoorde twee keer bij een lagere passzuiverheid.
| Tottenham | Newcastle | |
|---|---|---|
| Balbezit (%) | 58,9 | 39,2 |
| Passzuiverheid (%) | 88,2 | 75,7 |
| Schoten op doel | 9 | 13 |
| Schotnauwkeurigheid (%) | 57,1 | 28,6 |
| Doelpunten (vorig duel) | 0 | 2 |
| Expected Goals (xG) | 0,62 | 1,52 |
Tottenham Hotspur: Spurs creëert veel, maar de afwerking blijft punt van zorg. Ondanks het hoge balbezit en knappe passing, stokt het rendement voorin. Nieuwe aanvallers als Mathys Tel en Richarlison moeten het verschil gaan maken.
Newcastle United: Newcastle is klinisch in de omschakeling. Ze hoeven niet veel balbezit te hebben om gevaarlijk te zijn. Het team heeft met Elanga en Willock spelers die uiterst effectief zijn, ook met weinig kansen.
Vorm & Stand
Beide teams begonnen stroef: Tottenham verloor zijn eerste duel met 3-0 en staat 19e. Newcastle speelde gelijk (2-2) en staat 11e. Het seizoen is jong, maar voor beide geldt: winnen is nu al cruciaal. Wil je altijd de actuele odds bekijken? Check dan onze Odds Vergelijken pagina.
Belangrijke spelers Tottenham Hotspur – Newcastle United
Bij Spurs is het uitkijken naar James Maddison en Richarlison, die het creatieve brein en de afmaker moeten vormen. Bij Newcastle is Anthony Elanga de man in vorm: 1 goal uit 2 schoten (100% nauwkeurig) en levensgevaarlijk op de counter. Joseph Willock liet met een goal en 100% passzuiverheid in 34 minuten zien dat hij als invaller dodelijk kan zijn.
Tottenham Hotspur – Newcastle United Nieuws
Tottenham mist stootkracht
De Londenaren kampen met afwezigheid voorin: Wilson Odobert en Dominic Solanke zijn twijfelachtig. De druk op Richarlison en Tel neemt toe. Verder lijkt coach Postecoglou te blijven vertrouwen op zijn aanvallende basiself.
Newcastle op volle oorlogssterkte
De ploeg van Eddie Howe kan waarschijnlijk beschikken over alle vaste krachten. Alleen Harvey Barnes is twijfelachtig, maar verder zijn Elanga, Willock en Wissa fit. Middenvelder Joelinton keert terug na een lichte blessure.
Transfers en debutanten
Opvallend: bij Newcastle maken meerdere jonge spelers kans op minuten, waaronder de veelzijdige Aladji Bamba. Bij Spurs wordt gekeken naar debutanten als Mathys Tel, die snel indruk willen maken op het thuispubliek.
H2H Wedstrijden Tottenham Hotspur – Newcastle United
De onderlinge historie is compleet in balans: in de laatste 19 Premier League-duels wonnen beide teams 8 keer en werd het 3 keer gelijk. Doelpunten zijn gegarandeerd: Newcastle scoorde 32 keer, Tottenham 31. Opvallend: in 7 van de laatste 10 ontmoetingen scoorden beide teams.
| Date | Score | Competition |
|---|---|---|
| 10/02/26 | Tottenham 1-2 Newcastle | Premier League |
| 02/12/25 | Newcastle 2-2 Tottenham | Premier League |
| 29/10/25 | Newcastle 2-0 Tottenham | League Cup |
| 04/01/25 | Tottenham 1-2 Newcastle | Premier League |
| 01/09/24 | Newcastle 2-1 Tottenham | Premier League |
| 13/04/24 | Newcastle 4-0 Tottenham | Premier League |
| 10/12/23 | Tottenham 4-1 Newcastle | Premier League |
| 23/04/23 | Newcastle 6-1 Tottenham | Premier League |
| 23/10/22 | Tottenham 1-2 Newcastle | Premier League |
| 03/04/22 | Tottenham 5-1 Newcastle | Premier League |
Kunnen de Magpies hun uitreputatie waarmaken tegen een zoekend Tottenham? Of is het tijd dat Spurs het tij keert in eigen huis? Eén ding is zeker: goals liggen in het verschiet. Onze tip: Over 2.5 goals bij Jacks voor 1.70 (58.8%).
Odds correct op het moment van schrijven. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

